Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA)’nın yayınladığı bir rapora dayanarak Volkswagen’in 2008-2014 model bazı dizel araçlarının Azot Oksit (NOX) gazı emisyonlarının ABD çevre standartlarına uymadığı tespit edildi. Bunun ardından Volkswagen Grubu yaptığı açıklama ile Volkswagen'in dizel motorlarda kullanılan belirli bir yazılımla ilgili düzensizlikleri açığa kavuşturmak için bütün hızıyla çalışmakta olduğunu belirtmiştir.

Azot oksit değerlerinde farklılıklar bulunmuştur.

Evet, Türkiye’de kullanılan ve satışta bulunan tüm araçlar mevzuata uygundur.

Aracınızın etkilenip etkilenmediğini görebileceğiniz bir arama motoru markamızın web sitesine eklenmiştir. Aracınız etkilenen EA 189 tip motora sahip ise, Doğuş Otomotiv tarafından kampanyanın uygulanacağı dönemde sizinle iletişime geçilecektir. Aracınız her koşulda Türkiye’deki mevzuat hükümlerine uygun olup, teknik açıdan güvenlidir ve yola çıkabilir durumdadır.

Aracınız etkilenen EA 189 tip motora sahip olsa bile Türkiye’deki mevzuat hükümlerine uygun olup, teknik açıdan güvenlidir ve yola çıkabilir durumdadır.

Her türlü teknik güncelleme hakkında sizi bilgilendirmek üzere Doğuş Otomotiv sizinle irtibat kuracaktır.

Gerekli tüm teknik güncellemeler yetkili servislerimizde ücretsiz gerçekleştirilecektir.

Doğuş Otomotiv her türlü teknik güncelleme hakkında bilgilendirmek üzere sizinle en kısa sürede temas kuracaktır.

Bu sapmaları ortadan kaldırmak amacıyla üretici firma tüm hızıyla çalışmaktadır. Üretici firmalarımızdan iletilecek bilgiler doğrultusunda mümkün olan en kısa sürede sizleri bilgilendireceğiz. Bununla birlikte, aracınız Türkiye’deki mevzuat hükümlerine uygun olup, teknik açıdan güvenlidir ve yola çıkabilir durumdadır.

Volkswagen Grubu; 1.2, 1.6 ve 2.0 litre EA 189 dizel motora sahip araçların bu sorundan etkilendiğini açıkladı.

Sadece EA 189 dizel motora sahip araçlar etkilenmiştir.

Halihazırda Avrupa Birliği ve ülkemizde satışta olan ve Volkswagen Grup tarafından üretilen EU6 motorlu yeni araçlar, yasal gereklilikleri ve çevre standartlarını karşılamaktadır. Bununla birlikte EU5 dizel motorlu araçların bir kısmında da söz konusu yazılım bulunmamaktadır.

Price List Fiyat Listesi

Fiyat Listesi

Configure Araç Oluşturucu

Araç Oluşturucu

Calendar Online Servis Randevusu

Online Servis Randevusu

Mobile SEAT Online Mobil

SEAT Online Mobil

Find a dealer Yetkili Satıcı ve Servisler

Yetkil Satıcı ve Servisler